Mar
12

PageOnce – strach się bać

gadżety,internet,web 2.0       Trackback

pageonce.comPageOnce to nowy projekt web 2.0 w fazie beta, a do niedawna alpha prive. Nie wiem, czy jest już dostępny dla każdego – sama zapisywałam się po otrzymaniu kodu zaproszenia.

Zabawę z PageOnce zaczynamy od dodania informacji o kontach przy pomocy przycisku Add Account. Ale moja „przygoda” z tym serwisem zakończyła się na szybkiej rezygnacji z dodawania czegokolwiek.

Na widok kolejnych kroków jakie musiałabym wykonać, żeby móc korzystać z tego serwisu poczułam lekką panikę plus wrażenie, że trafiłam do łebdwazerowego matrixa.
Serwis oferuje możliwość dodania informacji i danych na temat naszych kont w różnych serwisach i usługach, także tych najbardziej prywatnych dotyczących kont bankowych, czy kart kredytowych.
menu PageOnce
Jak nietrudno się domyśleć ten projekt to swego rodzaju prywatny organizer online. Tyle, że według mnie, jak coś jest udostępniane w internecie – przestaje być prywatne. I żadne certyfikaty, szyfrowania i zapewnienia na temat bezpieczeństwa nie przekonają mnie, że mogę beztrosko powierzyć swoje poufne dane jakiemukolwiek serwisowi internetowego. W realizacji swojej idei twórcy tej strony – moim zdaniem – przekroczyli granicę matrixowego absurdu.

dodawanie kont - PageOnce I nawet moja maniakalna potrzeba testowania różnych internetowych gadżetów nie skłoni mnie do sprawdzenia, jak to działa.

Stronę chciałam wykorzystać jako swego rodzaju podręczną pamięć do przechowywania informacji na temat mojej internetowej aktywności. Chciałam tutaj umieścić możliwie najpełniejsze informacje na temat swoich profili w serwisach web 2.0. Czasami gubię się w gąszczu własnych kont i po prostu przydałoby mi się miejsce, z którego zawsze trafię na swoją podstronę w serwisach, z których korzystam. Częściowo taką funkcję spełnia Netvibes – jednak wciąż nie mam tam wszystkich informacji, które chciałabym zgromadzić w jednym miejscu.

W PageOnce konieczność podawania haseł do wszystkich kont skutecznie odstraszyła mnie od skorzystania z tego serwisu.

Zdecydowanie odradzam rejestrację w tym dziwnym projekcie. O takim „drobiazgu”, jak brak opcji kasowania konta już nawet nie warto wspominać – po prostu lepiej omijać ten wynalazek z daleka.

Jeśli chcesz się podzielić tym wpisem...


2 komentarze

skomentuj

RSS Feed komentarzy    TrackBack URL

zostaw komentarz